اخبار اخبار

10:25
29 مرداد 1399

کتاب شعر «سیب‌های سرخ معطر» رونمایی شد

کتاب شعر آیینی «سیب‌های سرخ معطر» اثر حسین دارند در بوشهر رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، کتاب شعر آیینی «سیب‌های سرخ معطر» اثر «حسین دارند» توسط هنرمندان پیشکسوت حوزه هنری بوشهر در حوزه هنری استان بوشهر رونمایی شد.

حسین دارند با اشاره به قالب و تعداد اشعار کتاب «سیب‌های سرخ معطر» یادآور شد: قالب اشعار این‌ کتاب، متفاوت، ولی بیش‌تر غزل است. این کتاب شامل چهل و پنج شعر است که تاریخ سرودن آن‌ها نیز مشخص است.

وی با اشاره به نام این کتاب اظهار داشت: معمولاً نام کتاب باید با مضامین و محتوا، همخوانی و تناسب داشته باشد؛ به همین خاطر، چون سیب، از برترین میوه‌هاست و در ادبیات، سابقه و جایگاه خاصی دارد و همچنین رنگ سرخ آن، تداعی خون و قیام است، عنوان «سیب‌های سرخ معطر» انتخاب شده است.

دارند، ضمن تقدیر از حوزه هنری استان بوشهر بیان کرد: مراحل چاپ این کتاب به وسیله حوزه هنری انقلاب اسلامی انجام گرفته که به سهم خود، از همه دست‌اندرکاران چاپ این کتاب، به ویژه از رئیس حوزه هنری استان بوشهر و همکاران خوبشان، بسیار سپاسگزارم و امید است شاهد شکوفایی بیش‌تر این گونه کارها باشیم.

وی یادآور شد: کتاب «سیب‌های سرخ معطر» در ۱۲۵۰ نسخه و در ۸۴ صفحه توسط انتشارات سوره مهر، چاپ شده است.

حسین دارند متولد سال ۱۳۳۰ از روستای جتوط، از توابع بخش سعدآباد (استان بوشهر) است و در رشته زبان و ادبیات فارسی تحصیل کرده است.

کلید واژه ها:
سوره مهر

متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن