اخبار اخبار

15:55
19 اسفند 1396

یارمهربان، عیدی کودکان

حکایت‌های کهن با زبان داستان برای بچه‌ها

پنج مجلد کتاب برای بچه‌ها از مجموعه «هل ام بده قل ام بده» با عناوین «قلقله زن قل زد و رفت»، «یه درو نبستی نمکی»، «موش و مداد ناقلا»، «خاله نازی پوست پیازی»، « کلک نزن، چاخان نگو» از اسدالله شعبانی است، که برای ایام نوروز به کودکان معرفی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر،اسدالله شعبانی درباره این مجموعه اظهار کرد: این کتاب‌ها بازآفرینی از قصه‌های فولکور فارسی است که در مناطق مختلف کشور خوانده می‌شده و هنوز هم خوانده می‌شوند.
 
 
وی افزود: در حقیقت این کتاب‌ها مجموعه‌ای از قصه‌ها و حکایات قدیمی و عامیانه است که در ادبیات شفاهی مردم رایج است. این حکایت‌ها با ویژگی آموزشی و زبان آموزی برای کودکان نوشته شده است تا کودکان به کتاب و کتاب خوانی علاقه‌مند شوند.
 
 
شعبانی ادامه داد: حکایت‌ها و مثل‌های این مجموعه را به زبان امروزی بازنویسی و با تغییر در فرم آنها و اضافه کردن بازی و روایت منظوم و بالا بردن مهارت نمایشی سعی کردم این مجموعه را برای کودک امروز دارای جذابیت کنم.
 این نویسنده بیان کرد: لذت بردن کودکان از خواندن این قصه‌ها اصلی‌ترین محور فعالیتم بوده است به‌ نوعی که پشت تمام این قصه‌ها نوعی بازی کلامی وجود دارد زیرا معتقدم بازی‌های کلامی یکی از جذاب‌ترین عامل‌های علاقه‌مند کردن کودکان به کتاب خواهند بود.
 
در یکی از مجموعه‌ها(کلک نزن، چاخان نگو) نویسنده اینگونه نوشته است:
گربه ناز ناقلا
پا به زمین،سر به هوا
تا هوس موش کرد
پرنده را فوری فراموش کرد.
پرنده شد برنده
پرید و رفت با خوش حالی،با خنده 
 
 
مجموعه «هل ام بده قل ام بده» با عناوین «قلقله زن قل زد و رفت»، «یه درو نبستی نمکی»، «موش و مداد ناقلا «،«خاله نازی پوست پیازی» و « کلک نزن، چاخان نگو» است که تمامی مجلدها به قیمت چهار هزار تومان توسط سوره مهر عرضه شده است.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن