اخبار اخبار

10:28
24 مهر 1395

ضرابی‌زاده:نوشتن زندگی شهید چیت سازیان آرزوی بزرگ زندگی‌ام بود

نویسنده کتاب «دخترشینا» گفت: از سال‌ها قبل مشتاق وعلاقه‌مند به نوشتن خاطرات زندگی شهید چیت سازیان بودم و حتی این اواخر برایم به یک آرزوی بزرگ تبدیل شده بود.

 
 
 
 
به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، ضرابی‌زاده درباره کتاب «گلستان یازدهم» که به تازگی توسط سوره مهر منتشر شده است گفت: این اثر دربردارنده خاطرات مشترک خانم پناهی روا و شهید چیت‌سازیان از زمان آشنایی، ازدواج ودوران کوتاه زندگی مشترک و شهادت برادرهمسر ونیز شهادت خود شهید چیت‌سازیان است و البته مروری هم به سال‌های بعد از شهادت ایشان و زندگی خانم پناهی روا دارد.  همچنین باید اذعان بدارم که زندگی مشترک شهید چیت‌سازیان یکی از موضوعات جذاب است، زیرا فرزند ایشان 37 روز پس از شهادت پدرشان به دنیا آمدند.
 
 
 
 نویسنده کتاب «دختر شینا» درباره شروع نگارش کتاب نیز اظهار داشت: قبل از آغاز تدوین و نگارش کتاب دختر شینا، تصمیم داشتم خاطرات خانم پناهی روا را بنویسم حتی برای انجام مصاحبه تلفنی با ایشان گفت و گو داشتم که البته در آن زمان ایشان نپذیرفتند.
 
 
 
وی ادامه داد: بعد از کتاب دختر شینا به دنبال سوژه‌های جدید و بکری در حوزه نقش زنان در جنگ بودم و تاکیدم همواره بر استمرار بر همین راهی بود که از کتاب  دختر شینا آغاز کرده بودم؛ در میان این تکاپوها برای انتخاب سوژه به من اعلام شد که خانم فرزانه مردی حدود سیزده ساعت گفت‌و گو با خانم پناهی روا انجام داده‌اند که با توجه به علاقه شخصی ام برای جمع آوری و نگارش خاطرات خانم پناهی،  با اشتیاق پیشنهاد نگارش این اثر را پذیرفتم.زیرا از سال ها قبل مشتاق و علاقه مند به خاطره نگاری خاطرات  زندگی شهید چیت سازیان بودم و حتی این اواخر به یک آرزو بزرگ تبدیل شده بود.البته پس از گوش دادن به فایل‌ها لازم دیدم بار دیگر با راوی خاطرات گفتگو کنم.
 
 
 
 ضرابی‌زاده درباره عنوان کتاب «گلستان یازدهم» نیز افزود: برای انتخاب اسم کتاب خیلی فکر کردم و عنوان های مختلفی را پیشنهاد نمودم که برخی از آن ها را خانم پناهی نپسندیدند. زیرا هر دوی ما دوست داشتیم عنوانی باشد که به نوعی شخصیت سردار شهید چیت‌سازیان را معرفی کند ، از طرفی جذاب و با مطالب کتاب نیز هماهنگ و از کلیشه‌های مرسوم نیز به دور باشد. در این کتاب نقل شده که خانم پناهی مدتی برای اینکه در کنار همسرش باشد به دزفول می‌روند و در آنجا در کوچه‌ای به نام گلستان یازدهم زندگی می کنند.آن دوران زیباترین و قشنگ ترین لحظات زندگی مشترک آنها رقم می خورد. به یاد آن دوران خاطره ساز اسم کتاب را گلستان یازدهم گذاشتیم که علاوه بر این می تواند معانی زیاد و متفاوتی را به ذهن متبادر سازد.
 
 
 
 این نویسنده درباره شباهت‌ها و تفاوت‌های دو اثر«دختر شینا» و «گلستان یازدهم» نیز اظهار داشت: در هر دو اثر راویت ساده و صمیمی را انتخاب نمودم، اما در «گلستان یازدهم» به جزئیات بیشتری توجه نموده و همچنین به فرهنگ و عقاید مردم در دهه60 چه در بعد زندگی فردی و چه در بعد زندگی اجتماعی‌ بیشتر پرداخته شده است. از تفاوت‌های دیگر این دو اثر باید گفت که در«گلستان یازدهم» برای نگارش کتاب تلاش کرده‌ام از آن سیر خطی و مرسومی که در اکثر کتاب‌های خاطرات موجود است فاصله گرفته، رویکرد متفاوتی را اتخاذ کنم.

برای خرید نسخه چاپی کتاب گلستان یازدهم اینجا کلیک کنید.
 
  برای خرید نسخه الکترونیک کتاب گلستان یازدهم اینجا کلیک کنید.

برای خرید نسخه صوتی کتاب گلستان یازدهم اینجا کلیک کنید.

برای خرید نسخه چاپی کتاب دختر شینا اینجا کلیک کنید.

برای خرید نسخه الکترونیک کتاب دختر شینا اینجا کلیک کنید.

برای خرید نسخه صوتی کتاب دختر شینا اینجا کلیک کنید.
 
 


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن