کتاب معرفی کتاب


بیست و هشت اشتباه نویسندگان

اشتباهات نویسندگی که شما در کتاب حاضر می خوانید شامل همه نوع نوشته می شود: از داستان و غیر داستان گرفته تا شعر ، رمان ، مقاله و گزارش /گو اینکه بعضی از این اشتباهات در برخی از قالب ها بیشتر اتفاق می افتد ؛ اما با پرهیز از آن ها آثار شما بهتر خواهد شد.

تاریخ نشر: تیر 1397

تعداد صفحات: 184

قطع: رقعی

شابک: 97-964-506-190-4

نوبت چاپ: 6

قیمت: 250,000 ریال

شمارگان: 1250

28 اشتباه نویسندگان" نوشته "جودی دلتون" با ترجمه "محسن سلیمانی" این کتاب که یک اثر ترجمه‌ای است به بررسی اشتباهاتی می‌پردازد که امکان دارد هر نویسنده‌ای مرتکب آن شود. در این کتاب چنین می خوانیم: اشتباهات نویسندگی شامل همه نوع نوشته می‌شود. البته بعضی از این اشتباهات در برخی از قالب‌ها بیشتر اتفاق می‌افتد؛ اما با پرهیز از آنها آثار شما بهتر خواهد شد. از تمام نویسندگان جهان تنها 5 درصد موفق می‏شوند، به این دلیل که یکی از این اشتباهات را مرتکب شده‏اند. جودی دلتون در این کتاب به عللی که باعث بروز خطا و اشتباه در نویسندگان می شود می پردازد. او اشتباهات نویسندگی را در انواع قالب ها از داستان، رمان، شعر، مقاله، گزارش و... می‏داند و در این کتاب به بیان تجربیات و اشتباهات خود به عنوان نویسنده‏ای مشهور و معتبر اشاره می‏نماید. از جمله اشتباهاتی که در کتاب به آنها اشاره می‌شود از این قرارند: در کار نوشتن امروز و فردا نکنید، سعی نکنید بهترین اثر دنیا را خلق کنید و از شکست هم نترسید. در نقطه‌گذاری افراط نکنید، شخصی ننویسید، عام و جهان شمول بنویسید، از بازنویسی نهراسید، لزومی ندارد همه مخاطب اثر شما باشند، به انتقادها و نظرات همسر، دوست، فامیل و رهگذاران خیابان گوش نکنید، مایوس نشوید. این کتاب در مجموع راهنمایی جامع و کامل برای نویسندگان و نیز کسانی است که قصد ورود به حرفه نویسندگی دارند. مطالعه این کتاب اشتباهات شما را در نویسندگی به صورت چشمگیری کاهش خواهد داد. گزیده متن: «دلیل اینکه بسیاری از نویسنده‌های ما ناکام می‌مانند اشتباهات باورنکردنی آنها در کارشان است. یک قسمت از مشکل به این بر می‌گردد که بسیاری از نویسندگان ما دیر آمده‌اند و زود می‌خواهند بروند. آنها به استعداد اعتقاد دارند ولی به مهارت نه».

از متن کتاب :

نویسنده های تازه کار معمولا آنچه را که در حافظه شان است روی کاغذ می آورند .به این معنی که فقط درباره ی چیزهایی که خیلی خوب می شناسند یا آنچه را که در ذهن دارند ، می نویسند ؛ اما بالاخره وقتی می خواهند اثرشان را برای فروش منتشر کنند (البته مقالات شخصی استثناست) احساس می کنند که مثلا چیزی درباره کاشتن لبو برای کسب درآمد نمی دانند که مقاله ای مفصل درباره آن بنویسند.چه سردبیرها از نویسنده مقاله ای بخواهند و چه نویسنده خودش مقاله ای بنویسد و ارائه دهد ، مقاله اش در صورتی پر محتواست که اطلاعات موثقی به خواننده اش بدهد.بنابراین نویسنده ناگزیر باید به کتابخانه برود .چون اطلاعات ذهنی اش کامل نیست و باید تحقیق کند.
به علاوه ممکن است نکاتی از مطالب غیر داستانی ، داستان ها و رمان های شما نیاز به تحقیق داشته باشد.

 

راهنمای خرید نسخه دسکتاپ راهنمای خرید نسخه موبایل
2772بستن