کتاب معرفی کتاب


راز نگین سرخ

چاپ شانزدهم راز نگین سرخ اثر حمید حسام که توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است روایتگر داستانی از زندگینامه سردار شهید مهندس محمود شهبازی است . چاپ های قبلی این کتاب توسط ناشران دیگری به چاپ رسیده است.

تاریخ نشر: اردیبهشت 1397

تعداد صفحات: 352

قطع: رقعی

شابک: 9786000317089

نوبت چاپ: چاپ شانزدهم(اول ناشر)

قیمت: 200,000 ریال

شمارگان: 1110

مقدمه کتاب :

نیک خرسندم از اینکه تمام شخصیت های این داستان نه ساخته ذهن و تخیل این قلم ، که پرورده اکسیر عرفان و جهادند .

و طرفه اینجاست که به جز یک نفر همه در آن سوی هستی ، رحل اقامت گزیده اند.

حوادث این داستان گوشه ای از فراز و نشیب های دفاع مقدس  از آغازین روز جنگ تا هنگام آزادی خرمشهر است  ، لذا همه حوادث واقعی اند ، که نقش آفرینانش ، سردار شهید لشکر سلحشور انصار الحسین (ع) - استان همدان - و موسسان لشکر 27 محمد رسول الله (ص) بوده اند.

از کتاب :

کاش یه بارم که شده ، لب باز کنی و به من بگی چکاره ای ؟ معلم قرآنی ، درس مهندسی می خوانی یا یه بسیجی هستی ؟
مادر در خیالش با محمود حرف می زد . می پرسید : اما جواب نمی شنید. هربار که او را می دید ، چشمانش نور می گرفت ، لبش به خنده وا می شد  : اما گوشه دلش همچنان نگران او بود . فکر بدرقه عذابش می داد .دستپاچه می شد و می زد به حیاط یا زیر سردر حیاط می ایستاد : با قرآن و اسپند .اما این دفعه دل و دماغ دفعات قبل را نداشت.نشست کنار حوض.این پا و آن پا کرد و منتظر محمود ماند .باز طاقت نیاورد .
چشمش به آب پاش پلاستیکی افتاد.بلند شد و دست های لرزانش را دور دسته پلاستیکی آن حلقه کرد و گلدان های قد و نیم قد حیاط را یکی یکی آب داد ، اما باز غرق در خیال محمودش بود .ذهن نا آرام او زندگی نوجوانی و جوانی فرزندش را  در بستر زمان مرور می کرد...تا شر شر آبی که از دهانه گلدان سرریز شده بود و روی پله ها می ریخت ، او را به خود آورد.

راهنمای خرید نسخه دسکتاپ راهنمای خرید نسخه موبایل
2696بستن