کتاب معرفی کتاب

تیک تاک زندگی

تیک تاک زندگی، کتابی است بر اساس زندگی شهید یوسف کلاهدوز و هجدمین کتاب از مجموعه کتب قصه فرماندهان. کتاب با زندگی‌نامه کوتاه کلاهدوز آغاز می‌شود، با سرنوشت خانواده و بیست و پنج سال پس از شهادت او پایان می‌یابد. کلاه و آواز، گودال و آب نبات، آری یا نه، متوسط یا عتاز، تیک تاک زندگی، انتخاب، شکل عوضی، همه در کنار هم، بزرگ‌ترین خدمت و 25 سال بعد بخش‌های این کتاب هستند. در تیک تاک زندگی می‌توان با قسمت‌هایی از زندگی یوسف کلاهدوز آشنا شد. آری یا نه، درباره تصمیم ورود کلاهدوز به دانشکده افسری و نگرانی خانواده‌اش از این موضوع است و متوسط یا ممتاز، درباره ورود او به دانشکده افسری و وقایع این دانشکده است. سه فصل پایانی کتاب نیز به وقایع پس از انقلاب و فعالیت‌های کلاهدوز در این دوران می‌پردازد. تیک تاک زندگی، در 80 صفحه و در قطع پالتویی انتشار یافته است

تاریخ نشر: خرداد 1391

تعداد صفحات: 80

شابک: 8-316-506-964-978

نوبت چاپ: چهارم

قیمت: 70,000 ریال

شمارگان: 5000

 

«تیک‌تاک زندگی» هجدهمین کتاب از سری قصه فرماندهان است؛ کتابی شیوا و روان درباره شهید یوسف کلاهدوز که گلستان جعفریان، عهده‌دار نگارش آن بوده است. به همین دلیل، نگاه پرعاطفه و مهربان یک زن به عنوان نویسنده در سراسر کتاب جاری است و طبیعی است که نویسنده برای کشف ارتباط عاشقانه این زن و شوهر، بیشتر به دنبال خاطرات زندگی زناشویی شهید کلاهدوز و همسرش برود.
نویسنده ابتدا در یک گذر و نگاه کوتاه، شمه‌ای از زندگینامه شهید یوسف کلاهدوز را در ابتدای کتابش می‌آورد تا سیمای کلی او را برابر دیدگان مخاطبش مشخص کند. اما در فصل نخست داستانی‌اش به سراغ یک کاسب باخدا و مردم‌دار در قوچان می‌رود و حسن کلاهدوز پدر کلاه‌فروش یوسف را به عنوان بزرگ خانواده مذهبی او معرفی می‌کند.
جعفریان در این کتاب تلاش می‌کند، شیوه سنتی زندگی مردم قوچان، این شهر سردسیری خراسان را نیز لابه‌لای قصه‌های یوسف نشان دهد. پس از آن است که به دلیل حجم کم کتاب، ناگزیر است به سرعت سراغ درس و مدرسه یوسف برود و پس از آنکه کتاب از نیمه گذشت، دست او را در دست زهرا بگذارد!
یوسف حالا جزو افسران گارد شاهنشاهی است و برای خودش کیا و بیایی دارد. قصه به 25 سال بعد می‌رود و ....
راهنمای خرید نسخه دسکتاپ راهنمای خرید نسخه موبایل
1049


بستن